انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان اردبیل » اخبار سایت » رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل: سالانه 14 درصد به تعداد بیماران دیالیزی استان اردبیل افزوده می شود
اطلاعات مطلب
  • بازديدها: 1457
  • نويسنده: admin
  • تاريخ: 1393/12/23 - 04:06
1393/12/23 - 04:06

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل: سالانه 14 درصد به تعداد بیماران دیالیزی استان اردبیل افزوده می شود

دسته بندی: اخبار سایت

به گزارش روابط عمومی و خبرنگار وب دا:

دکتر فرهاد پورفرضی رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل که بمناسبت هفته بیماران کلیوی به همراه فرماندار و رئیس انجمن بیماران کلیوی استان از بخش دیالیز بیمارستان بوعلی بازدیدی کرد گفت: سالانه 14 درصد به تعداد بیماران دیالیزی در استان اردبیل افزوده می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل که در این بازدید از نزدیک وضعیت درمانی و امکانات و تجهیزات مورد نیاز بیماران کلیوی شهرستان اردبیل را مورد بررسی قرار می داد تصریح کرد: در حال حاضر 44 دستگاه دیالیز فعال در این بخش داریم و 5 دستگاه جدید مورد نیاز است که با هماهنگی فرمانداری و انجمن حمایت از بیماران کلیوی مقرر شد 19 دستگاه جدید دیالیز به بخش بوعلی تحویل شود تا جایگزین دستگاه های مستهلک گردد.

وی افزود: هم اینک 251بیمار دیالیزی تحت پوشش بخش دیالیز بیمارستان بوعلی اردبیل است و بصورت 3 شیفت کاری توسط 32 پرستار 2 پزشک فوق تخصص و 2 نفر پزشک عمومی سرویس دهی می شوند.

دکتر فرهاد پورفرضی اضافه کرد: توسعه بخش جدید با احداث ساختمان جدید در برنامه کاری دانشگاه قرار دارد و با هماهنگی و پیگیری هایی که از طرف وزارت صورت گرفته امیدواریم در آینده نزدیک شاهد احداث ساختمان جدید دیالیز باشیم.

این مسئول ادامه داد: تمامی تلاشها از جانب دانشگاه صورت می گیرد تا بیماران دیالیزی در بهترین شرایط در این بخش مداوا شوند و در این راستا 25 تخت دیالیزی در حال مستهلک شدن است که برای ان جایگزین لازم است هرچند پرداخت تسهیلات برای این بیماران در حیطه اختیارات ما نیست اما نسبت به افزایش 20 تخت دیالیز و راه اندازی مرکز پیوند کلیه در این استان تلاش می کنیم تا بتوانیم از بیماران و افراد خاص در این حوزه حمایت لازم را داشته باشیم.

دکتر پورفرضی در این بازدید به تنی چند از پرسنل سختگوش بخش دیالیز لوح تقدیر اهداء کرد.

 

شما وارد سايت نشده ايد. جهت ارسال نظر در سايت وارد شويد
اگر تاکنون ثبت نام نکرده ايد اينجا کليک کنيد.

ارسال نظر

نام:*
ايميل:
متن نظر:
پر رنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | درج شکلک قرار دادن لینک URLقرار دادن آدرس محافظت شده انتخاب رنگ | اضافه کردن متن پنهان اضافه کردن نقل قول تبدیل نوشته های انتخاب شده به الفبای روسی درج spoiler
کد امنيتی: *